Czy z twoimi współpracownikami wszystko w porządku?

Two colleagues working together
Wprowadzenie

Być może spędzasz dużo czasu ze swoimi kolegami i koleżankami z pracy. Dzięki temu możesz zauważyć zmiany w czyimś zachowaniu lub nastroju, co może wskazywać na to, że z czymś sobie nie radzą. Czy zauważyłeś oznaki, że koleżanka lub kolega z pracy zachowuje się inaczej? Być może nie dotrzymuje terminów albo jest sfrustrowany/a zadaniami lub ludźmi.

Warto rozpocząć rozmowę i sprawdzić czy wszystko jest w porządku,  jeśli obawiasz się, że ktoś z kim pracujesz, nie jest sobą, dostrzegasz zmianę w jego zachowaniu lub nastroju. Taka rozmowa może wiele zmienić. Okazanie troski koledze/koleżance z pracy, może być punktem zwrotnym i zachęcić ich do szukania pomocy i wsparcia. Ważne jest, aby nie przyjmować założeń i nie próbować stawiać diagnozy lub udzielać porad - jeśli naprawdę martwisz się o kogoś, możesz zachęcić go do szukania wsparcia i dać mu znać, że chcesz pomóc.

Flaga Unii Europejskiej

Projekt EMPOWER otrzymał dofinansowanie z unijnego Programu Badań i Innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy o dotację nr 848180